Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Huzur Damlaları - 310

Seyyid Alâaddîn Alî Semerkandî hazretleri "rahmetullahi teâlâ aleyh", buyurdu ki:
 
Evlâtlarım, İslâmiyeti, dînini iyi bilen ve âhireti düşünen doğru âlimlere sorup öğreniniz. Çünkü, böyle mübârek insanların sözleri ve kitapları, tesirli olur. Bunların nefeslerinin bereketiyle, sözlerini yapmak kolay olur. Fakat para kazanmak, rey almak, mevkî, makam elde etmek için din kitabı yazan, nutuk söyleyen, nakli esas almayıp da kendi kafalarına göre söyleyip yazan din hırsızlarının yanından ve kitaplarından kaçınız.
 
Din, ancak "Ehl-i sünnet âlimleri"nden veya onların kitaplarından öğrenilir. Fakat, yalnız öğrenmekle iş bitmez. Öğrendiklerini yapmak da lâzımdır. Bir hasta, ilâcını öğrenebilir. Fakat, ilâcı kullanmadıkça, iyi olamaz. İlâcı bilmek, onu iyi edemez. Bütün Peygamberlerin "aleyhimüsselâm" ve âlimlerin "rahmetullahi teâlâ aleyhim ecma'în" milyonlarca sözleri ve binlerle kitapları, hep işlemek içindir. Bilmek, kıyâmette şefâatçi değil, bilâkis azab yapılması için hüccet ve şâhit olacaktır. Peygamber Efendimiz "aleyhisselâtü vesselâm"; (Kıyâmet günü, azâbın en şiddetlisine, en kötüsüne düşecek olan, ilminin faydasını görmeyen, gidişi ilmine uymayan âlimdir)buyurdu.

İnsanların ayıplarını ifşâ etmeyin. Bilâkis, örtün Müslümanların kusurlarını. Niçin böyle diyorum biliyor musunuz? Çünkü, kim bu dünyâda insanların aybını örter, başkalarına söylemezse, Allahü teâlâ da kıyâmet gününde onun günahlarını örter, mahşer ehline göstermez.
 
Huzurlu olmak için, âhireti düşünün. Ölümü çok düşünür, âhiret için hazırlıklı olursanız, huzurlu olursunuz. Dünyâyı düşünürseniz, huzursuzluktan kurtulamazsınız.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:366
Dün:383
Bu Ay:1,126
Toplam:14,297,470
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842