Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Huzur Damlaları - 320

  • Whatsapp'de paylaş
Hazret-i Ali'nin (radıyallahu anh) oğluna nasihati :

Ey oğul! Mümin, baktığından ibret alır. Bir şey verilirse, şükreder. Musibet ve belaya uğrayacak olursa, sabreder. Konuşacak olursa, Allahü teâlâyı hatırlatır.
 
En güzel haslet, Allahü teâlâdan korkup Ona sığınmak, Onun sana farz kıldığı şeyleri yerine getirmek, ecdadının ve geçmiş iyi insanların izini takip etmektir.
 
Her hususta önce Allahü teâlâya sığın, Ondan başarı dile. Seni şüpheye düşürecek veya bir kötülüğe itecek şeyleri terk et.

Ey oğul! Her canlının ölümünü elinde tutan kim ise yaşamasını elinde tutan da Odur. Varlıklara can verip yaşatan kim ise öldürecek olan da Odur. Zenginleri fakir, fakirleri zengin yapan Odur. Her türlü belayı ve hastalığı veren de O, şifa ve devasını veren de Odur. Dünya taşıyla, toprağıyla, rengiyle, şekliyle, ağaçlarıyla ve meyveleriyle Onundur, Onun takdiri üzerine hareket etmektedir.

Ey oğul! İlâhî kudret karşısında kendi küçüklüğünü ve zayıflığını düşünerek hareket et. Onun karşısında acizliğini ve güçsüzlüğünü düşün. Her hususta Ona ihtiyacın vardır. Ona yönel, rızasını dile. Cezasından kork. Emirlerini yerine getirmeye çalış. Çünkü O iyilikten başkasını emretmez. Yasaklarından kaçın, çünkü O kötülükten başkasını yasaklamaz.
İslami İlimler Akademisi
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:137
Dün:297
Bu Ay:7,281
Toplam:14,479,870
Online Ziyaretçiler:9
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842