Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Enver Abiyi Unutmayacağız

Türkiye Takvimi - 19 Şubat 2018

Birkaç gün sonra (22 Şubat) merhum Enver Ağabey'imizin aramızdan ayrılışının üç senesi geride kalmış olacak. Zaman geçtikçe belki hasretimiz, üzüntümüz azalır diye kendimizi teselli ediyorduk. Bir de baktık ki; bırakın azalmasını zaman geçtikçe hasretimiz daha çok artmaya başlıyordu… Şimdiye kadar gördüklerimiz ve şahit olduklarımız böyle değildi. Her şey küçük olarak başlar sonra büyür...İlk geldiğinde musibet büyüktür, sabretmek de çok zor olur. Bir iş ne kadar zor olursa onu başarmak da o kadar kıymetlidir. Enver Ağabey'imizi nasıl unutabiliriz?..
Yaptıkları ve konuştukları ile bize çok güzel şeyler öğretiyordu.
Tanıyanlardan; ister sevsin, ister sevmesin herkes çok iyi bilir ki günümüzde onun gibi cömert görülmemiştir. İnsanlar almaktan zevk alırken o vermekten hoşlanırdı. Hadis-i şerifte buyruluyor ki: "Cömert insan Allahü teâlâya yakındır, Cennete de yakındır. Cehennemden uzaktır. Cimri ise Allahü teâlâya uzaktır, Cennete de uzaktır, Cehenneme yakındır."
Kâfir olan cömertlerin son nefeslerinde îmânla ölmeleri muhtemeldir.
Îmânla gitmeseler bile azapları hafifler...
Enver Ağabey'imizin saymakla bitirilemeyecek üstün vasıfları vardı.
Dâima güler yüzlü idi, sıkıntısı ne kadar çok olsa dahi hissettirmez, neşeli görünürlerdi. O "zeyn-ül mecalis" yani meclislerin ziyneti idi.
O kadar mükemmel bir insandı ki; bütün güzellikler kendinde mevcut idi.
10 Şubat 1939'dan 22 Şubat 2013'e kadar olan ömürleri fazla uzun sayılmazdı. Fakat o kadar bereketli bir hayat yaşadı. Binlerce kişiye iş verdi, Ehl-i sünnet itikadını anlatan milyonlarca kitabı çeşitli dillere tercüme ettirerek dünyanın en ücra köşesine kadar ulaştırdı.
Böylece yüz binlerce insanın ateşe girmekten kurtulmasına vesile oldu... Bu mübârek insanın başlattığı bu değerli hizmetler hâlâ devam ediyor, kıyamete kadar da artarak devam edecektir inşallah...
Seneler geçse dahi hatta asırlar bile geçse Enver Ağabey'imiz unutulmayacak, hatırlanacak, rahmet ve muhabbetle yâd edilecek...

M.Sâid Arvas
TÜRKİYE GAZETESİ - 16.02.2016


 

İSTATİSTİKLER

Bugün:253
Dün:1,022
Bu Ay:10,254
Toplam:14,020,601
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842