Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Teşekkür ederiz efendim


Teşekkür ederiz efendim.
 
Dün yayınlanan "Muammer dedenin ardından" yazısı için binlerce mail aldık. Herkes, dedeye dua ettiklerini yazıyorlar. Dualarını bildiren herkese teşekkürlerimizi arz ederiz efendim. Bir misli de okuyanlara olsun inşallah.

Maşallah. Demek ki bir insan Allahü tealanın sevdiklerini sevince, Allahü tealanın kulları da onu seviyor.

Muammer dedenin büyükleri tanımasında, büyük abim (Osman abi) sebep olmuştu. Onun hepimizin üzerinde emeği ve hakkı, ödenemeyecek kadar çoktur. Onun için babama okunanlar, bir misli de Osman abiye gitmektedir. Babam ve kayınpederim (Elmas dede) dahil, bizim bütün sülalemiz firesiz olarak, Osman abi sayesinde büyükleri tanımıştır. Mübarek Hocamız; Eshab-ı kiram içinde de bütün sülalesi tâbî olan sadece hazret-i Ebu Bekr radıyallahü anh vardır buyururlardı ve dedeyi hazret-i Ebu Bekr "radıyallahü anh"a benzetirlerdi. Osman abi için de; "Enver abiden sonra en çok sevdiğim Osman abi'dir" buyurmuşlardı. Bir keresinde de, Hocamız, Osman abiye; "İlk göz ağrımsın" buyurmuşlardı. Bir keresinde Enver abiler, Hocamıza kitap satışı listesini okuyorlardı. Hocamız buyurdular ki; "Genç olsaydım ben de bu ekipde olurdum".

Sarıyer'de Enver abiler 92 senesinde ev alıncaya kadar, 15-17 sene kadar, her hafta sonu Sarıyer'de Osman abinin yazlığına Hocamız ve Enver abiler teşrif ederler, Muammer dede, Elmas dede ve biz de hep beraber orada Hocamızın sohbetinde bulunurduk. Alttaki resim o günlerde Osman abinin evinden hatıradır.

Velhasıl, Osman abi sayesinde pek çok insan hakikati gördü, büyükleri tanıdı. En başta, tabii ki babamız Muammer dede.
 
HUZUR PINARI âilesinin kıymetli mensûblarının müstecâb dualarını istirhâm ederiz efendim
 
Unutmayalım ki, unutulmayalım.
 
Allahü teâlâya emânet olun efendim
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:53
Dün:342
Bu Ay:5,232
Toplam:14,213,514
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842