Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Vefat ve teşekkür

  • Whatsapp'de paylaş
Çok kıymetli muhterem bir insanı kaybettik. Ahirete gidenler için arkasından yapabileceğimiz en büyük iyilik dua etmek ve birşeyler okuyup göndermektir. Bilesiniz ki, dualarınızın ve okumalarınızın neticesi ve faydası sizlere (dua edenlere) daha fazla olacak, hiç bir zerresi boşa gitmeyecektir.
 
Hazret-i Ömer radıyallahü anh ömreye giderken, peygamber efendimiz "ya Ömer bana da dua et" buyurunca, hazret-i Ömer radıyallahü anh "Ya Rasûlallah sizin de duaya ihtiyacınız var mı" der gibi bakınca, Peygamber efendimiz; "Sen dua et de duanın faydası dua edene mi, dua edilene mi olur sonra belli olur" buyurmuşlar.

Dün vefat eden, Allahü teala'nın rahmetine kavuşan, sevdiklerine kavuşan MUAZZEZ ablamız da ismi ile müsemmâ idi, muazzez ve mübarek idi, Rabia-i Adviyye hazretlerinin bu asırdaki bir görüntüsü, hatırlatıcısı gibi idi. (Büyük âlim, ehl-i sünnetin temsilcisi, mürşid-i kâmil) Hüseyin Hilmi Işık efendi hazretlerinin gelini olmuştu, bu ise rastgele herkese nasib olmaz, Allahü teala'nın sevdiği, seçtiği, husûsi kıymet verdiği bir kuluna nasib olur. Büyüklere yakın olmak ateşden gömlek giymek gibidir buyuruluyor, üzenin felaketi olur. Fakat Muazzez abla, büyük bir aileye gelin olup, yakın olup, hiç üzmeden hizmetlerinde bulunup, dualarını almıştır. Kendisi merhamet, iyilik, sabır ve şefkat timsali, güzel ahlak numûnesi idi.
 
Muazzez abla vefatı ile geride kalanlarını kederli ve hüzünlü bıraktı ise de, kendisinin bayram yaptığından emîniz, çok sevdiklerine kavuştu.
 
Enver abiler buyurdular ki;
Size mutlak olan birşey söylüyorum: Sakın ola ki ölümden korkmayın. Ölüm; evin bir odasından diğer odasına geçmek gibidir. Müslümanlar son nefeste Peygamber efendimizi "sallallahü aleyhi ve sellem" görerek ve Cennet hayatını görerek, ölüm acısını hiç duymayacaklardır. Ömrü olana bu hizmetler, bu nimetler devam eder, ömrü olmayana da Cennet nimetleri nasib olur inşallah.
 
Mesaj yazan, telefon ile arayan, bizzat gelerek taziye edip dua eden arkadaşlarımıza ve bilhassa cenaze namazına katılan, kabr hizmetlerinde de bizi yalnız bırakmayan bütün arkadaş, dost ve ahbabımıza husûsî teşekkürlerimizi arz ederiz. Arkadaşlarımızın gayretleri göz yaşartıcı, pek sevindirici, memnûniyet verici niteliktedir.
 
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz efendim.

ali zeki osmanağaoğlu
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:75
Dün:480
Bu Ay:555
Toplam:14,387,265
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842