Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Afganistan ve Sudan'da su kuyusu hizmetine Davet

  • Whatsapp'de paylaş

Pek kıymetli Huzur Pınarı mail grubu ailesi;
 
Malûmu âlîniz, İhlas Vakfımızın hizmetlerinden biri de dünyanın muhtelif yerlerinde su kuyuları açmaktır. Bu kıymetli hizmete Huzur Pınarı olarak katılmayı düşünüyorduk ve kesinleştirdik.

Afganistan'da su kuyusu ve Kur'ân-ı kerîm kursu, Sudan'da ise su kuyusu temel atma merasimleri 10.07.2020 itibariyle gerçekleşti hamd olsun.

Bilhassa Sudan'da çeşitli bölgelerde su ihtiyacı bulunmakla birlikte, bir bölgede sadece Hazret-i Ebu Bekr "radıyallahü anh" efendimizin torunlarının yaşadığını öğrendik. Bu vesile ile Hazret-i Ebu Bekir efendimizin torunlarına hizmet götürmeyi tercih ettik. Enver abilerden işitirdik; "evlada yapılan babaya yapılmış gibidir". Biz de Hazret-i Ebu Bekr efendimizin evladına böyle bir hizmet götürürsek ahirette şefaat ummağa yüzümüz olur inşaallah.

Bu hizmete Huzur Pınarı mail grubu üyelerimiz olan sizlerin de ortak olmasını arzuluyoruz. Biliyoruz ki hepiniz ahiret yatırımı olarak iştirak etmek istersiniz ve herkes ihlâsı nispetinde pay alır. Zaten hadîs-i şerîfte; "Günahı çok olan, çok su dağıtsın" buyurulmuştur. Bu vesile ile Peygamber efendimizin su dağıtma emrine de uyulmuş olunacaktır.

"Evlada yapılan babaya yapılmış gibidir." sözü vesilesi ile Hazret-i Ebu Bekr-i Sıddık efendimizin şefaatine kavuşmayı da ümid etmekteyiz. Tabii ki kuru kuruya ümid etmek olmaz, bunun için elimizden gelen gayreti göstermemiz lazım. İnşallah hepimiz elimizden gelenin en iyisini yaparak hem Resulullah efendimizin emrini yerine getirmeye, hem de Ebu Bekr-i Sıddık efendimizin yüksek şefaatlerine kavuşmaya çalışalım.

Talebe hocasına; "şeyhim himmet" demiş. Hocası da; evladım evvela gayret demiş. Gayret bizden olursa büyüklerin himmeti ile muvaffak olunur inşallah.

Kuyuların yapımına başlanmış olup Kurban bayramına kadar bitirilmesi hedeflenmiştir.

Bu kıymetli hizmetlere iştirak etmek isteyen üyelerimiz, İhlas Vakfının aşağıda bildireceğimiz hesabına HUZUR PINARI açıklaması ile bağış gönderebilirler.

HAYIRLI OLSUN. Kıymetli dualarınızı istirham ederiz efendim...

İhlas Vakfı Albaraka Türk Hesap Numarası

Hesap Adı : İHLAS VAKFI
İBAN : TR53 0020 3000 0211 2496 0000 01
AÇIKLAMA : Huzur Pınarı

Videolar

Youtube
Youtube
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:99
Dün:679
Bu Ay:10,891
Toplam:14,368,093
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842