Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Afganistan'da Cami, Külliye, Su kuyusu inşaatı hizmetine Davet ve Teşekkür

  • Whatsapp'de paylaş
Huzur Pınarı'nın, huzurlu mensubu, pek kıymetli arkadaşlarımız; sizlere müjdeli bazı malûmât vereceğim inşallah. Evvela hepinizin yeni yılınızı tebrik ederiz. Fevkalade gayret ve yardımlarınızla, hepimizin elbirliği ile su kuyuları, Kur'an-ı kerim kursu ve Cami yapılması projelerine başlamış idik.
 
Evvela Sudan'da Hazret-i Ebu Bekr efendimizin neslinin bulunduğu bölgede su kuyusu başlatmış idik. Susuzluktan kıvranan, 2 binden fazla müslüman ve susuz garib insanı, çölde 200 metre derinden su çıkararak suya kavuşturduk. İştirak eden, yardım eden herkese bunun sevabı gelecektir. Susuz bir insana su ikram etmek çok büyük sevab. "Günahı olan su dağıtsın" buyuruluyor. Demek ki bunun sevabı çok büyük. Bu yapılan su kuyusu bitti ve faaliyete geçti, susuz insanlar dua ederek istifade ediyorlar. Bölgedeki insanlar Hazret-i Ebu Bekr efendimiz soyundan olduğu için, adını da Hazret-i Ebu Bekr "radıyallahü anh" su kuyusu koyduk. (Bu 1)
 
İkincisi ve üçüncüsü; gene sizlerin kıymetli yardımlarınızla 42 yıldır savaş içinde bulunan Afganistan'da vatanlarını ve dinlerini korumağa çalışan Din kardeşlerimize su kuyusu, şadırvan ve Kur'ân-ı kerim kursu yapımına başlattık, yarıyı geçti ,1 ay içinde inşallah bitecek. Bölgede Mevlana Halid hazretlerine mensub müslümanlar bulunduğu için ismi; Mevlana Halid hazretleri su kuyusu ve medresesi konuldu. Yapımına iştirak edenler, burada ilim öğrenen ve su'dan istifade edenlerin sevaplarına ortak olurlar.
 
Dördüncüsü ise, gene sizlerin fevkalade gayretlerinizle Sudan'da, Hazret-i Ebu Bekr efendimizin soyunun bulunduğu bölgede, İhlas Vakfının talebe evlerinin ve kesimhanelerinin bulunduğu yerde, bir câmi inşaatı başlatıldı ve bu da bitmek üzere, inşallah 1 ay içinde bitecek. Bu Câmi'nin adı da; "Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh) câmi" oldu. (Güvercin yuvası kadar da olsa cami yapımına iştirak edin buyuruluyor), yapımına iştirak eden nasibli seçilmiş insanlar, bu camide namaz kılındıkça, inşallah kıyamete kadar sevab kazanacak, istifade edenlerin dualarına kavuşacak, istifade edenlerin sevaplarına ortak olacak. Ayrıca en mühimi de, Caminin ismini taşıdığı mübarek zâtın feyzlerine ve şefaatine kavuşulur inşallah.

Ve hepinize teşekkür etmek için bildireyim ki; bu 4 projenin hepsinin bütün parası (hepimizin gayretleriyle) ödendi. Bu dördü için hiç borcumuz kalmamıştır.
 
Şimdi; keşke biz de katılsaydık veya iştirak edip de, biraz daha verebilseydik diyen arkadaşlarımıza bir müjdeli haberimiz daha var: Afganistan'da (su kuyusu, şadırvan, Kur'an-ı kerim kursu ve Câmi'den müteşekkil) bir külliye düşünmekteyiz ve şu anda keşif çalışmaları yapılmaktadır. Bu üç proje aynı anda aynı yerde başlatılıp, inşallah adı da; "Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh) külliyesi" olacaktır.
 
Bu tür hizmetler âb-ı cârî olup, insan öldükten sonra da kıyamete kadar sevab yazılmasına vesile olur.

Büyüklerimiz buyuruyordu ki; insanın 2 çeşit icraatı vardır, kişinin kendisinin fiilen yaptığı namaz oruç gibi icraatı ölünce biter. İyi veya kötü fiilen icraatı ölünce biter ve mahşer yerinde hesabı görülmek üzere kaldırılır. İkinci icraat; fiilen olmayıp sebeb olduğu icraatıdır ki kıyamete kadar bu defter açık kalır. Maazallah birine kötülük öğretmiş, günah işlemesine sebep olmuşsa, bu günah yayıldıkça arkasından kıyamete kadar günah yazılır. Fakat birine bir iyilik yapmış, ilm öğrenmesine sebep olmuş, birine Ehl-i sünneti anlatan kitab vermiş, hayırlı evlat yetiştirmiş, cami, mektep yaptırmış, su kuyusu açtırmış,..vs. Bir iyilik yapılması, sevap işlenmesi için vesile olmuşsa bunlara Âb-ı cârî denir ki; insan öldüğünde bu sevablar bitmez, arkasından sevablar gelir. (Hatta büyüklerimiz bunları seneler evvel anlattıklarında; "anons var anons, iyiliğe âlet olun, kötülüğe âlet olmayın" buyurmuşlardı).
 
Hepinize hayırlı günler dileriz, tekrar Hicri 1442 senenizi tebrik ederiz efendim.
 
Allahü teala'ya emanet olun.
 
Ali Zeki Osmanağaoğluİhlas Vakfı Albaraka Türk Hesap Numarası
Hesap Adı : İHLAS VAKFI
İBAN : TR53 0020 3000 0211 2496 0000 01
AÇIKLAMA : Huzur Pınarı

Video 


 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:428
Dün:505
Bu Ay:13,629
Toplam:14,370,831
Online Ziyaretçiler:8
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842