Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Afganistan ve Sudan, Kuyu ve Cami Projeleri hakkında mâlûmat

  • Whatsapp'de paylaş

Huzur Pınarı'nın, huzurlu mensubu, pek kıymetli güzîde arkadaşlarımız; mâlûmunuz olduğu gibi, yakın bir zaman evvel, sizlerin de gayret ve yardımlarınızla, Huzur Pınarı olarak, (İhlas Vakfı aracılığı ile) su kuyuları, Kur'ân-ı kerim kursu ve Cami yapılması projelerine başlamış idik.

Birincisi; Sudan'da (Hazret-i Ebu Bekr "radıyallahü anh" efendimizin torunlarının bulunduğu bölgede), Hazret-i Ebu Bekr "radıyallahü anh" su kuyusu idi ve Ağustos ayında bitti, açılışı yapıldı.

İkinci ve üçüncüsü, Afganistan'da Mevlana Halid hazretleri su kuyusu ve Kur'ân-ı kerim kursu idi. Ve bu iki projemiz de Eylül ayında bitirilip açılışı yapılmıştır.

Dördüncüsü ise, Sudan'da Hüseyin Hilmi Işık "rahmetullahi aleyh" camiidir ki, inşaatı (devam ediyor) bitmek üzeredir. Birkaç hafta içinde açılacak inşallah. Altta göreceğiniz videolardan biri Sudan'da bu camiye aittir.
 
Bir ay evvel Afganistan'da Huzur Pınarı'nın bu hususta 5-6-7-8. Projeleri olan (su kuyusu, şadırvan, Kur'ân-ı kerim kursu ve Camiden meydana gelen) Hüseyin Hilmi Işık "rahmetullahi aleyh" külliyesi inşaatı başlatılmıştır. İnşallah birkaç ay içinde bitirilmesi için gayret edilmektedir. Alttaki göreceğiniz videolardan diğeri de Afganistan'da bu külliye içindir.

İnşallah en yakın zamanda yeni projelerimiz başlayacaktır.
Bu tür hizmetler âb-ı cârî olup arkamızdan kıyamete kadar sevab yazılmasına vesile olur inşallah.
Hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, kıymetli dualarınızı istirham ederiz efendim...

Bu kıymetli hizmetlere iştirak etmek isteyen üyelerimiz, İhlas Vakfının aşağıda bildireceğimiz hesabına HUZUR PINARI açıklaması ile bağış gönderebilirler.
 
Allahü teala'ya emanet olun.
 
Ali Zeki Osmanağaoğluİhlas Vakfı Albaraka Türk Hesap Numarası
Hesap Adı : İHLAS VAKFI
İBAN : TR53 0020 3000 0211 2496 0000 01
AÇIKLAMA : Huzur Pınarı

Videolar 

 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:76
Dün:480
Bu Ay:556
Toplam:14,387,266
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842