Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Sudan'da Su kuyusu Temel atma töreni

  • Whatsapp'de paylaş
Huzur Pınarı'nın, huzurlu mensubu, pek kıymetli arkadaşlarımız; fevkalade gayret ve yardımlarınızla, hepimizin elbirliği ile ve İhlas Vakfı aracılığı ile, su kuyuları, Kur'ân-ı kerîm kursu ve Cami yapılması projelerine başlamış ve toplamda 12 projeyi (2 câmi, 3 şadırvan, 3 Kur'ân-ı kerîm kursu, 4 su kuyusu), Afganistan ve Sudan'da yakın bir zaman evvel başlayıp, kısa bir zamanda tamamlamış idik. Bu vesile ile, iştirak eden müstesna insanlar; binlerce garib ve ihtiyaç sahibi Müslümanın duasını almış, asırlarca da duaların devamı, bizim ihtiyacımız olduğu bir zamanda arkamızdan gelmesine vesile olacak âb-ı cârî hizmetler meydana gelmesine sebep olmuşlardır.
 
Ve hepinize teşekkür etmek için bildireyim ki; bu 12 projenin hepsinin bütün parası (hepimizin gayretleriyle) elbirliği ile ödendi. Bu biten projelerden hiç borcumuz kalmamıştır.
 
Şimdi de 13.proje olarak, Sudan'ın farklı bir bölgesinde (gene Hazret-i Ebu Bekr "radıyallahü anh" efendimizin neslinin bulunduğu farklı bir bölgede) Huzur Pınarı Su Kuyusu Temel atma töreni yapmış bulunmaktayız. Susuz bir insana su ikram etmek çok büyük sevab. "Günahı olan su dağıtsın" buyuruluyor. Demek ki bunun sevabı çok büyüktür, ahiretde inşallah faydasını görürüz. İnşallah yeni yerler tespit ettikçe ve imkânımız da oldukça bu hizmetlerimiz bir müddet daha devam edecektir.
 
Allahü teala'ya emanet olun.
 
Ali Zeki Osmanağaoğluİhlas Vakfı Albaraka Türk Hesap Numarası
Hesap Adı : İHLAS VAKFI
İBAN : TR53 0020 3000 0211 2496 0000 01
AÇIKLAMA : Huzur Pınarı

Video


Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:165
Dün:325
Bu Ay:3,985
Toplam:14,464,370
Online Ziyaretçiler:14
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842