Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Sudan'da Su kuyusu Açılış töreni

  • Whatsapp'de paylaş
Huzur Pınarı'nın, huzurlu mensubu, pek kıymetli arkadaşlarımız; fevkalade gayret ve yardımlarınızla, hepimizin elbirliği ile ve İhlas Vakfı aracılığı ile, su kuyuları, Kur'ân-ı kerîm kursu ve Cami yapılması projelerine başlamış ve toplamda 12 projeyi (2 câmi, 3 şadırvan, 3 Kur'ân-ı kerîm kursu, 4 su kuyusu), Afganistan ve Sudan'da yakın bir zaman evvel başlayıp, kısa bir zamanda tamamlamış idik. Bu vesile ile, iştirak eden müstesna insanlar; binlerce garib ve ihtiyaç sahibi Müslümanın duasını almış, asırlarca da duaların devamı, bizim ihtiyacımız olduğu bir zamanda arkamızdan gelmesine vesile olacak âb-ı cârî hizmetler meydana gelmesine sebep olmuşlardır.
 
13.proje olarak, Sudan'ın farklı bir bölgesinde (gene Hazret-i Ebu Bekr "radıyallahü anh" efendimizin neslinin bulunduğu farklı bir bölgede) geçtiğimiz hafta Temel atma törenini yaptığımız Huzur Pınarı Su Kuyusunun açılışı yapılarak hizmete sunulmuştur. 

Susuz bir insana su ikram etmek çok büyük sevab.
 "Günahı olan su dağıtsın" buyuruluyor. Demek ki bunun sevabı çok büyüktür, ahiretde inşallah faydasını görürüz. İnşallah yeni yerler tespit ettikçe ve imkânımız da oldukça bu hizmetlerimiz bir müddet daha devam edecektir.
 
Somali'de, Peygamber efendimizin soyundan (seyyidlerden) olan, ilm irfan sahibi, Ehl-i sünnet itikadındaki Din kardeşlerimizin, zor şartlar altında Ehl-i sünneti Somali'de yaymağa fevkalade gayret ettiklerini ve bu arada İngilizlerin müdafaa ettiği bid'at ehline ve İslam düşmanlarına karşı da maddî sıkıntılar içinde mücadele ettiklerini gördük. Bu tertemiz, masum ve garib kardeşlerimize yardımcı olmayı, yanlarında olmayı Huzur Pınarı olarak söz verdik. Sizlerin de desteklerinizle inşallah Ehl-i sünnete yakışır şekilde külliyeler, camiler, su kuyuları yaparak oradaki din kardeşlerimize yardımcı olmayı düşünüyoruz efendim.
 
Allahü teala'ya emanet olun.
 
Ali Zeki Osmanağaoğluİhlas Vakfı Albaraka Türk Hesap Numarası
Hesap Adı : İHLAS VAKFI
İBAN : TR53 0020 3000 0211 2496 0000 01
AÇIKLAMA : Huzur Pınarı

Video


 


Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:149
Dün:441
Bu Ay:8,905
Toplam:14,456,348
Online Ziyaretçiler:10
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842