Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

HAZRET-İ ÎSÂ 'aleyhisselâm' - 4

  • Whatsapp'de paylaş

"Müslümanlar böyle hileli filmlere gitmemelidirler"

Bugün hıristiyanlar, Müslümânların îmânlarını, dinlerini çalmak ve yok etmek ve onları da, hıristiyan yapmak için, sandık doluları kitâb, broşür ve sinema filmlerini islâm memleketlerine gönderiyorlar. Meselâ, hıristiyanlar, Îsâ aleyhisselâmı, Allahü teâlânın [hâşâ] oğlu sanıyor ve Allahü teâlâya (Baba), (Allah baba) diyorlar. Yazdıkları romanlarda ve filmlerde, (Allah baba bizi kurtarır) gibi şeyler söylüyorlar. Hâlbuki, Allahü teâlâya (Baba), (Allah baba) diyen kimsenin îmânı gider, kâfir olur. Müslümânlar, böyle hîleli filmlere gitmemeli, romanları okumamalıdır. İşte bunun gibi, dahâ nice yollarla, gençliğin îmânını, sinsice çalıyorlar.
 
İmâm-ı Rabbânî hazretleri "kuddise sirruh" 3.cü cild, 17.ci mektûbunda buyuruyor ki, (Allahü teâlâ cism değildir. Cismden değildir. Madde değildir. A'raz, ya'nî hâl değildir. Mekânı yokdur. Zamânlı değildir. Birşeye girmiş, bir yere yerleşmiş değildir. Hudûdlu, birşeyle çevrilmiş değildir. Bir tarafda, bir cihetde değildir. Birşeye mensûb değildir. Birşeye benzemez. Misli, ortağı ve zıddı yokdur. Anası, babası, zevcesi, çocukları yokdur. [Allah baba diyen kâfir olur.] Bunların hepsi mahlûkda, sonradan yaratılanlarda olan şeylerdir. Hepsi noksanlık ve kusûr alâmetleridir. Bütün kemâl sıfatları, Allahü teâlâda vardır. Bütün noksan sıfatlar, yokdur.)
 
İmâm-ı Rabbânî hazretleri "kuddise sirruh", aynı mektûbunda buyuruyor ki, (Îsâ "aleyhisselâm" ölmedi. Yehûdîler, kendisini öldürmek istedikleri zamân, Allahü teâlâ onu diri olarak göke kaldırdı. Kıyâmete yakın bir zamânda gökden [Şâma] inecek ve Muhammed aleyhisselâmın dînine tâbi' olacakdır.)

 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:82
Dün:480
Bu Ay:562
Toplam:14,387,272
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842